Inne informacje dla rodziców

"Owoce i warzywa w szkole"

Nasza szkoła bierze udział w programie Wspólnej Polityki Rolnej "Owoce i warzywa w szkole", której celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Każdy z nas wie, że owoce i warzywa są najlepszym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Ponadto przeciwdziałają one zakwaszeniu organizmu, mają działanie przeciwmiażdżycowe i przeciwnowotworowe. Dlatego od najmłodszych lat warto uczyć dzieci, że owoce i warzywa powinny stanowić podstawę żywienia i być dodawane praktycznie do każdego posiłku. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe - dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania owoców i warzyw.

Dziennik-elektroniczny Zajęcia dodatkowe O szkole Plan lekcji
Dokumenty do pobrania Wynajem sali harmonogram Z życia przedszkola Kontakt