A może by tak odlecieć?...

2019-10-08 //Wstecz
A może by tak odlecieć?...Leci po niebie srebrny samolot.
Z ziemi nie widać, jaki to kolos,
(...)
Jak ten samolot wznosić się zdołał?
Przecież jest wielki i ciężki taki,
A leciał lekko jak lecą ptaki!
Dnia 27 września klasy III a i III b wraz ze swoimi wychowawcami, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, wybrały się na nowotarskie lotnisko. Tam spotkały się z pilotem zawodowym, instruktorem samolotowym i balonowym panem Krzysztofem Borkowskim, który zapoznał dzieci z pracą lotnika oraz etapami kształcenia w tym zawodzie. Dzieci zwiedziły pomieszczenia lotniska, w hangarze oglądały samoloty, szybowce i balon, który często możemy zaobserwować nad miastem. Były świadkami wyprowadzania samolotów z hangaru, przygotowania ich do lotu, tankowania oraz obserwowały ich start i lądowanie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowiadania lotnika i zadawali wiele pytań dotyczących otaczającego ich sprzętu oraz pracy na lotnisku. Dzień był ciepły i słoneczny, więc na zakończenie pobytu dzieci chętnie pobawiły się na placu zabaw z pięknym widokiem na rezerwat Bór na Czerwonem oraz panoramę Tatr.
Dziennik-elektroniczny Zajęcia dodatkowe O szkole Plan lekcji
Dokumenty do pobrania Wynajem sali harmonogram Z życia przedszkola Kontakt