"Odblaskowa szkoła"

2019-10-09 //Wstecz
"Odblaskowa szkoła"Harmonogram działań w ramach akcji " Odblaskowa Szkoła" w roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Nowym Targu

W roku szkolnym 2019/2020 szkoła po raz kolejny przystąpiła do konkursu "Odblaskowa Szkoła" zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym oraz dbanie o bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły.

Harmonogram działań w ramach akcji:

1.Sprawdzenie wyposażenia uczniów w kamizelki odblaskowe oraz elementy odblaskowe.

2.Promowanie noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków podczas wyjść i wycieczek szkolnych.

3.Konkurs plastyczny dla klas I-II pt. "Jestem widoczny - jestem bezpieczny".

4.Konkurs plastyczny dla klas IV-V pt. "Błyśnij dla bezpieczeństwa".

5.Konkurs "Wiedzy o ruchu drogowym" dla uczniów klas III oraz uczniów klas VI.

6.Wykonanie przez uczniów klas VII i VIII plakatu dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu pieszym i rowerowym w różnych porach roku w ramach godziny wychowawczej.

7.Spotkanie z pracownikami policji, straży pożarnej, GOPR - klasy młodsze.

8.Wykonanie gazetek promujących bezpieczeństwo.

9.Zorganizowanie akcji "Odblaski dla społeczności lokalnej" w kościele parafialnym św. Brata Alberta na Niwie.

10. Zorganizowanie akcji "Zawieszki dla zerówki?"

11. Odblaskowe sprzątanie świata.

12. Przygotowanie przedstawienia o bezpieczeństwie na zakończenie akcji "Odblaskowa Szkoła".

13. Zorganizowanie zajęć pierwszej pomocy dla klas I - prowadzący p. Maciej Zborowski.

14. Wycieczka rowerowa klas starszych.

15. Odblaskowa dyskoteka.

Koordynator akcji: mgr Lucyna Jaróg, mgr Danuta Piekarczyk