Spotkanie z ratownikiem GOPR

2019-10-10 //Wstecz
Spotkanie z ratownikiem GOPR"W górach jest wszystko co kocham
Wszystkie wiersze są w bukach
Zawsze kiedy tam wracam
Biorą klony mnie za wnuka.
Zawsze kiedy tam wracam
Siedzę na ławce z księżycem
I szumią brzóz kropidła
Dalekie miasta są niczym"
Jerzy Harasimowicz

Piękna jesienna pogoda zachęca nas do wędrówek szlakami górskimi, ale góry choć piękne, bywają też niebezpieczne. Jak ustrzec się wypadku w górach, jak dobrze przygotować się do nawet krótkiej wyprawy? Najlepiej spytać o to tych , którzy niosą nam pomoc w razie nieszczęścia....

Dnia  10 października,  w ramach cyklicznych "Spotkań z ciekawymi ludźmi" gościliśmy w naszej szkole Pana Bartłomieja Siękę - ratownika GOPR (Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego). W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas 1-3, którzy wcześniej przez kilka dni przygotowywali się do tematu, wykonywali prace plastyczne, rozmawiali o tym, czym są dla nich góry. Podczas spotkania z panem Bartkiem, dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda praca ratownika górskiego. Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w górach. Zobaczyć  jak wygląda prawidłowo spakowany plecak górski oraz niezbędne w nim rzeczy. Usłyszeć jak właściwie wezwać pomoc, gdy spotka nas jakiś wypadek na szlaku. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się ekwipunkowi "goprowca" oraz przymierzyć różne części stroju i wyposażenia. Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania, a w zamian otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie to poszerzyło wiedzę dzieci na temat pracy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oby więcej takich spotkań w naszej szkole.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za to ciekawe spotkanie!

Dziennik-elektroniczny Zajęcia dodatkowe O szkole Plan lekcji
Dokumenty do pobrania Wynajem sali harmonogram Z życia przedszkola Kontakt