Szkoła Pamięta!

2019-10-25 //Wstecz
Szkoła Pamięta!"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."
Józef Piłsudski
Koniec października to zwyczajowo czas zadumy i pamięci o tych, którzy już odeszli. A w tym roku to dodatkowa okazja do wyjścia na cmentarz w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła Pamięta" - w którą włączyli się również nasi uczniowie. Przez cały tydzień pod opieką wychowawców odbywały się różnego rodzaju działania upamiętniające osoby zasłużone dla naszego miasta czy regionu. Uczniowie spontanicznie wykonywali takie czynności jak posprzątanie bezimiennych i opuszczonych grobów, dekorowanie mogił, zapalenie zniczy w miejscu pamięci narodowej. Była to dla nich żywa lekcja historii - dzięki czemu mogli lepiej poznać ważne dla naszej ojczyzny wydarzenia. Odnaleźli również mogiły zasłużonych Nowotarżan, odwiedzili groby pracowników szkoły oraz kolegi z klasy. Ponadto uczniowie udali się do okolicznych lasów, gdzie wciąż można spotkać mogiły bezimiennych partyzantów.

Dziennik-elektroniczny Zajęcia dodatkowe O szkole Plan lekcji
Dokumenty do pobrania Wynajem sali harmonogram Z życia przedszkola Kontakt