Konkurs Recytatorski z sukcesem Michała

2019-10-29 //Wstecz
Konkurs Recytatorski z sukcesem Michała"Choć tu w Kościeliskach kamieniste pole,
Nie pódem na Bugaj ani na Podole,
Nad syrokom Wisłe ni nad Dunaj siwy,
Bo jo w Kościeliskach jak ptosek scęśliwy."
Stanisław Nędza-Kubiniec

23 października 2019 r. w Domu Ludowym w Kościelisku odbył się XXIII Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko przy współpracy innych instytucji i stowarzyszeń. Podczas konkursu zaprezentowało się ponad 50 uczestników ze szkół z  terenu Podhala, Spisza i Orawy. Jury oceniało recytatorów w dwóch kategoriach językowych: gwarowej i literackiej oraz w czterech grupach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowali w tym roku: Julia Bierowiec, Michał Piłat oraz Magdalena Żółtek (wszyscy w kategorii literackiej).

W grupie wiekowej klas II-III szkoły podstawowej Magdalena Żółtek otrzymała wyróżnienie, a w grupie wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej Michał Piłat zajął I miejsce.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy odwagi i ambicji.

Dziennik-elektroniczny Zajęcia dodatkowe O szkole Plan lekcji
Dokumenty do pobrania Wynajem sali harmonogram Z życia przedszkola Kontakt