Pola Nadziei

2019-11-05 //Wstecz
Pola Nadziei"Zamiast ciągle na coś czekać - zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje."
ks. Jan Kaczkowski

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do współpracy z Fundacją im. Adama Worwy w Nowym Targu w ramach Kampanii "Pola Nadziei".

Głównym celem udziału w tej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjum oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi. Symbolem akcji jest ŻONKIL - cebulka żonkila zasadzona jesienią, wiosną odradza się i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za znak nadziei.

Uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpili do tej akcji dnia 03 listopada 2019 r. - grupa dzieci wraz z opiekunami panią mgr Magdaleną Stychno -Gąsior, mgr Barbarą Muchą i mgr Danutą Piekarczyk rozprowadzali cebulki żonkili po mszach świętych przy parafii Św. Brata Alberta na Niwie. Zebrane środki zostaną przekazane Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu.

Znakiem naszego zaangażowania w kampanię "Pola Nadziei", która motywuje i inspiruje nas do udzielania pomocy osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym, są żywe, radosne kwiaty. Wspólnie z wolontariuszami sadzimy cebulki żonkili jesienią przed szkołą, by tak jak nasza pomoc widocznie rozkwitły wiosną. Zachęcamy, aby nadal pomagać podopiecznym hospicjum.

Protokół przekazu zebranych środków znajduje się w szkolnej dokumentacji.

Dziennik-elektroniczny Zajęcia dodatkowe O szkole Plan lekcji
Dokumenty do pobrania Wynajem sali harmonogram Z życia przedszkola Kontakt